Wielki Rodzinny Festiwal i świąteczny spektakl ,,Betlejem dla Świata” za nami. Kto nie był niech żałuje, chociaż wypełniony po brzegi teatr Irish American Heritage Center, nie pomieściłby dodatkowych gości.

betlejem

To już trzecie międzynarodowe jasełka chicagowskiej Sceny Polonia.

Piękny spektakl, obfitujący w wiele niespodzianek, ale i świąteczny festiwal, zaskoczył nas wszystkich. Atrakcja goniła atrakcje! Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, zarówno na scenie, jak i w głównej części budynku. Kiermasz rękodzieła artystycznego, stroiki świąteczne, oryginalna biżuteria, warsztaty ozdób choinkowych, pamiątkowe zdjęcia z elfikami oraz postaciami z bajki ,,Frozen”, pachnące miody, szynki, pierogi i inne smakołyki, które dosłownie znikneły na początku festiwalu, a na koniec… ważny gość. Pomimo braku śniegu w tym dniu, z zaproszenia skorzystał św. Mikołaj. Niezywkle hojne paczki, rozdane wszystkim przybyłym do teatru dzieciom, cieszyły również rodziców.

Wracając do głównej atrakcji tego dnia, czyli międzynarodowych jasełek, które napisała i wyreżyserowała Kinga Modjeska. Całość spektaklu zagrana i prowadzona przez aktorów oraz studentów Studio Teatralnego Modjeska, reżyser oparła o kilka wybranych scen z ,,Betlejem Polskiego” L. Rydla, dopisując obrazy o międzynarodowym wydźwięku. Na scenie wśród zaproszonych do współpracy gości: Ensamble Espaniole, Zespół Wici, Ryszard Gajewski- Gębka, Dori Koz, American Indian Song and Dance Troupe, Polanie, ABC Music Academy, oraz Studio Teatralne Modjeska. Ponad 160 wykonawców, którzy tańcem i śpiewem oddali hołd nowonarodzonemu Panu!

Wielkie brawa należą się organizatorom festiwalu, autorce i reżyser spektaklu Kindze Modjeskiej, oraz wszystkim wykonawcom.

Takich jasełek świat jeszcze nie widział!

źródło: ChicagoRewia.com