Wielki rodzinny festiwal i świąteczny spektakl ,,Betlejem dla świata” przyciągnął w minioną niedzielę do Irish American Heritage Center prawdziwe tłumy. Niezwykłe widowisko i niepowtarzalna atmosfera świąt Bożego Narodzenia udzieliły się artystom i wszystkim obecnym.

Między świątecznymi stoiskami z aniołkami, bombkami, stroikami i biżuterią, dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze św.Mikołajem, śnieżynkami lub ulubionymi postaciami z bajki ,,Frozen”. Festiwal odwiedziły bowiem m.in. główne bohaterki: Elsa i Anna. Pomimo braku śniegu z zaproszenia skorzystał również Olaf, oblegany zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Organizatorzy – teatr „Scena Polonia” i jego dyrektorka Kinga Modjeska – zadbali o atrakcje dla wszystkich gości, bez względu na wiek. Były warsztaty ozdób choinkowych, loteria z nagrodami, a na koniec festiwalu św. Mikołaj, który wręczał upominki.

Licznie przybyła publiczność była pod wrażeniem tego, co działo się na scenie. A na niej Z zobaczyliśmy ponad 100 aniołków i reniferów wyśpiewujących wesołą nowinę. Reżyser widowiska, Kinga Modjeska, w spektaklu wykorzystała fragmenty ,,Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla, dopisując nowe sceny, o bardziej międzynarodowym kontekście. Całość przedstawienia prowadziła grupa aktorów teatru „Scena Polonia” oraz studentów Studia Teatralnego Modjeska.

Wśród zaproszonych do współpracy gości byli znani artyści, m.in.: Ensamble Espaniole, zespół Wici, Ryszard Gajewski-Gębka, Dori Koz oraz American Indian Song and Dance Troupe.

Zdjęcia: Artur Partyka